لاگ سایت‌های بازدید شده در هات‌اسپات میکروتیک

در مکان‌هایی مانند هتل‌ها، رستوران‌ها و کافه‌ها که اینترنت به صورت هات‌اسپات در اختیار مشتریان قرار می‌گیرد، ثبت اطلاعات شخصی کاربر مانند شماره موبایل، کدملی و همچنین فعالیت‌های کاربر شامل لاگ آی‌پی و لاگ سایت‌هایی که کاربر به آنها متصل شده است از الزامات سازمان تنظیم مقررات رادیویی و پلیس فتا است. با استفاده از سرویس هات‌‌اسپات‌ پلاس و وب پراکسی میکروتیک به سادگی میتوانید لاگ سایت‌هایی که کاربر از آنها بازدید نموده است را ثبت کنید و همچنین میتوانید برای ثبت آی‌پی و پورت‌هایی که کاربر به آنها متصل شده است از Netflow میکروتیک استفاده کنید.

محدود کردن سرعت و حجم دانلود اینترنت

یکی از نیازهای اصلی مدیران شبکه محدود کردن سرعت اتصال و حجم دانلود/آپلود کاربران است. با استفاده از سرویس اکانتینگ اینترنت هات‌اسپات پلاس می‌توان به سادگی یک هات‌اسپات راه‌اندازی کرد و میزان مصرف اینترنت کاربران را محدود و مدیریت نمود. این محدودیت‌ها را می‌توان بر روی حجم دانلود/آپلود، مدت زمان اتصال و سرعت اتصال کاربران به اینترنت اعمال کرد. این مکانیزم براساس پروتکل ردیوس، کیوهای میکروتیک، فایروال میکروتیک، اسکریپت های میکروتیک و پراکسی سرور میکروتیک کار می‌کند. در ادامه چند سناریوی مرسوم برای محدود نمودن و فروش اینترنت به صورت مرحله به مرحله توضیح داده شده است. برای انجام مراحل زیر باید راهنمای راه‌اندازی هات‌اسپات میکروتیک را مطالعه و اجرا کرده باشید.

باشگاه مشتریان

ارائه اینترنت به تنهای نمی تواند منجر به افزایش بازدهی در فروش کسب و کارها شود بنا براین امکانات یک نرم افزار باشگاه مشتریان نیز در کنار مدیریت هات اسپات فراهم شده است. هدف باشگاه مشتریان تبدیل مشتریان کنونی شما به مشتریانی وفادار است به طوری که رقبای شما به سادگی نتوانند مشتریان شما را از آن خود کنند. این وفا داری از طریق ارسال پیامک های هدفمند حاوی بن تخفیف و یا پیامک هایی اطلاع رسانی به مناسبت فروش های ویژه حاصل میشود. استفاده از اینترنت در شبکه هات اسپات پس از پر کردن یک فرم ساده شامل موبایل، اسم، فامیل برای کاربران فراهم میشود. پس از این عضویت کاربر به صورت خود کار عضو باشگاه مشتریان شما محسوب میشود.

هات اسپات میکروتیک

mikrotik hotspot استفاده از اینترنت در مکان های عمومی معمولا با اتصال به یک شبکه وای فای امکان پذیر میشود. ورود به شبکه نیازمند وارد نمودن رمز عبوری است که صاحب شبکه وای فای در اختیار تمامی  کاربران میگذارد. اطلاعات در این شبکه ها با یکی از پروتکل های مرسوم رمز گذاری میشوند و توسط دیگران قابل مشاهده نیست. اما اتصال به شبکه با اشتراک گذاری یک رمز عبور بین کاربران ناشناس و اختصاص تمامی پهنای اینترنت به آنها بدون اعمال کنترل منجر به بروز مشکلاتی میشود. فرض کنید که یک رستوران یا کافی شاپ برای ارائه اینترنت رایگان به مشتریان خود یک شبکه وای فای راه اندازی کند. اولین مشکل به دلیل عدم دریافت اطلاعات شناسایی از کاربری که درخواست رمز میکند به وجود می آید زیرا عواقب استفاده های نادرست مانند آسیب رسانی به سایت های دیگران که ممکن است توسط این کاربر انجام شود، مشکلاتی برای صاحب شبکه به وجود خواهد آورد.

هات اسپات پلاس

هات اسپات پلاس

 هات اسپات پلاس یک سرویس اکانتینگ آنلاین اینترنت است. این نرم افزار راه اندازی اینترنت هات اسپات را ساده میکند و در کنار هات اسپات امکاناتی در قالب باشگاه مشتریان برای کسب و کار ها فراهم میکند. ارائه اینترنت رایگان به صورت وای فای یک امتیاز برای بعضی از کسب و کارها محسوب می شود اما کنترل مصرف و تامین امنیت شبکه وای فای نیز مشکلات و هزینه هایی را به همراه دارد. هات اسپات پلاس با راه اندازی یک شبکه وای فای به صورت هات اسپات کنترل مصرف و امنیت را امکان پذیر میکند.

این نرم افزار به صورت سرویس ابری ارائه می شود. این بدین معنی است که شما برای استفاده از نرم افزار نیازی به نصب و راه اندازی سرور مستقل ندارید. برای راه اندازی باشگاه مشتریان سفارش سرویس از طریق سایت کافی خواهد بود اما برای راه اندازی شبکه هات اسپات نیاز به خرید یک روتر میکروتیک دارید. برای کسب اطلاعات بیشتر به راهنما مراجعه فرمایید. در ادامه امکانات باشگاه مشتریان به فهرست آمده است.

هات اسپات برای کافی شاپ و رستوران

Joomla Templates and WordPress Themes

اتصال به اینترنت پر سرعت یکی از نیاز های اصلی امروزه محسوب میشود. به همین منظور در اکثر کافی شاپ ها و رستوران ها اینترنت به صورت بیسیم ارائه میشود. اما بنا به دلایلی این سرویس از کیفیت بالای برخوردار نیست و صاحبان کسب و کارها نیز تمایل زیادی برای ارائه این سرویس ندارند. کیفیت پایین سرویس به علت عدم کنترل بر روی مصرف اینترنت رخ می دهد و هر کاربر بدون محدودیت میتوانند میزان زیادی از پهنای باند اینترنت موجود را اشغال کند که این باعث کاهش شدید سرعت اتصال کاربران دیگر میشود. اعمال کنترل بر روی اینترنت هم با راهکارهای موجود هم به دلیل هزینه بالا و پیچیدگی نسبی مقرون به صرفه نیست. این راهکارها با یک نرم افزار اکانتینگ و یک کامپیوتر مستقل کاربران و میزان مصرف را کنترل میکنند. نرم افزارهای اکانتینگ دارای امکانات و پیچیدگی هایی هستند که خیلی فراتر از نیاز های کافی شاپ و رستوران ها است.

هات اسپات پلاس را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

تیم ما از شنیدن نظرات و پیشنهادات و پاسخ به سوالات شما خوشحال خواهد شد.