ویژگی های ضروری که هات اسپات در رستوران ها، کافه ها و هتل ها باید داشته باشند

آیا قصد دارید که به مشتریان رستورانتان دسترسی رایگان اینترنت هدیه بدهید؟ در این مقاله، ما ویژگی های مناسب هات اسپات وای فای و لیستی از اکسس پوینت های پیشنهادی را به شما معرفی می کنیم تا با استفاده از آنها فعالیت تجاری خود را از طریق ارائه خدمات وای فای در مسیری موفق توسعه دهید.

ارائه وای فای رایگان در رستوران ها استراتژی موفقی برای جذب مشتریان جدید و بهبود فعالیت تجاری می باشد. در حقیقت، دسترسی رایگان به اینترنت در اماکن عمومی مانند کافی شاپ ها، بارها و رستوران ها، سرویسی پرطرفدار میان افراد می باشد: جوانان می توانند به شبکه های اجتماعی دسترسی داشته و با دوستانشان در ارتباط باشند، توریست ها می توانند از امکانات دسترسی به اینترنت رایگان بهره مند شده و از سرویس های رومینگ بین المللی تلفن همراه خود استفاده نکنند، درعین حال بازرگانان نیز می توانند با مشتریان خود در محیطی راحت قرارملاقات بگذارند. فراهم نمودن امکان گشتن رایگان در وب برای مشتریان، به این معناست که آنها مدت زمان طولانی تری در مغازه شما می مانند و بیشتر سفارش می دهند، که شانس بازگشت دوباره آنها برای استفاده از شبکه وای فای رایگان را افزایش می دهد.

 چگونه می توانید یک رستوران را با تاثیر مثبت خدمات وای فای به درستی راه اندازی نمایید؟ تانازا، 6 ویژگی ضروری هات اسپات وای فای را برای پوشش دادن موثر به نیازهای فعالیت تجاریتان، برشمرده است.

پورتال اختصاصی

پورتال اختصاصی صفحه وبی است که کاربران پیش از دسترسی به شبکه وای فای عمومی آن را مشاهده می کنند. در این صفحه، مشتریان می توانند مراحل احراز هویت را انجام داده و آنلاین شوند. هات اسپات پلاس ” پورتال اختصاصی کاربرپسند و با امکان ورود آسانبرای احراز هویت کاربران مهمان را ارائه داده و این امکان را به شما می دهد تا از میان روش های گوناگون ورود کاربر، یکی را انتخاب نمایید.

این روش ها شامل: احراز هویت از طریق آدرس ایمیل و یا شماره تلفن، ثبت نام برپایه بن خرید، ورود از طریق صفحات اجتماعی ومی باشند . علاوه بر آن، اطلاعات جمع آوری شده از طریق احراز هویت کاربر برای رستوران ها بسیار مفید بوده تا مشتریان خود را شناخته و کمپین های بازاریابی متناسب با نیازهای مشتریانشان راه اندازی کنند.

ورود از طریق صفحات اجتماعی

موفقیت صنایع مرتبط با غذا، حول محور بازخوردهای دریافت شده از مشتریان می گردد. هات اسپات پلاس ورود از طریق صفحات اجتماعی را در میان روش های احراز هویت خود ارائه می کند که به کاربران این اجازه را می دهد تا با استفاده از شبکه های اجتماعی مانند فیسبوک، توییتر ، اینستاگرام و، به شبکه دسترسی پیدا کنند. استفاده از این روش بسیار مفید است، زیرا شما می توانید از مشتریانتان بخواهید تا صفحه فیسبوک شما را لایک کنند یا زمانی که در مغازه شما هستند، موقعیت جغرافیایی خود را به اشتراک بگذارند: از این طریق، میزان دیده شدن شما در فضای شبکه های اجتماعی بهبود پیدا کرده و در رسانه های اجتماعی بیشتر بر سر زبان ها می افتید. همچنین، احراز هویت از طریق ورود از صفحات اجتماعی می تواند باعث افزایش امکان دریافت دیدگاه های مثبت درباره رستورانتان در وب سایت هایی مانند TripAdvisor و Yelp شود.

فیلترکردن محتوا

به منظور جلوگیری از دسترسی مشتریان به وب سایت های نامناسب در زمانی که به شبکه شما متصل هستند، این نکته مهم است که جهت تامین امنیت شبکه وای فای خود، آن را به ابزار فیلتر کننده محتوای وب مجهز نمایید. سیستم فیلترکننده محتوای پایه ابری تعبیه شده که توسط  هات اسپات پلاس ارائه می گردد، به تامین کنندگان هات اسپات وای فای این اجازه را می دهد تا محتوای اینترنت را برپایه دامنه وسیعی از دسته بندی ها اسکن کنند. از این طریق، مدیران شبکه می توانند نوع محتوایی که کاربران می توانند در زمان گشتن در شبکه آنها مشاهده کنند را با موفقیت مدیریت نمایند. علاوه بر آن، با ایجاد امنیت در شبکه های وای فای عمومی، ارائه دهندگان هات اسپات وای فای در مواردی که فعالیت های غیرقانونی توسط کاربران در زمان استفاده از شبکه هایشان رخ دهد، از مسئولیت های قانونی مبرا هستند.

صفحه ورود به سایت واکنشگرا

ساختن صفحه ورود به سایت سفارشی شده برای هات اسپات در جهت دستیابی به اهداف تجارتتان بسیار مفید است: برای نمونه، شما می توانید مشتریان بیشتری را از طریق تبلیغات در مورد پیشنهادهای ویژه برای ناهار رستوران، تخفیف ها، بنرها و ویدیوهای منتشر شده در صفحه ورود خود جذب نمایید. صفحه ورود واکنشگرای تانازا، بسیار کاربردی بوده و به شما این امکان را می دهد تا تبلیغات هوشمندانه ای برای خود ایجاد نمایید و تصاویر چرخشی تبلیغاتی یا ویدیوهای خود را به آن اضافه کنید. به علاوه، صفحه ورود ارائه شده توسط هات اسپات پلاس قابلیت تنظیم زیادی دارد: شما می توانید برای آن صفحه بندی های مختلف قرار دهید، دکمه های ورود گوناگونی اضافه نمایید، قوانین و مقررات خود را نمایش دهید و موارد بسیار دیگر.

مدیریت و نگهداری متمرکز

هات اسپات پلاس یک نرم افزار چندمنظوره است که به وسیله یک پنل داشبورد متمرکز پایه ابری ایجاد شده و برای مدیریت آسان و کنترل شبکه ها و لیست کاربران وای فای شما بسیار مفید است. به علاوه، هات اسپات پلاس از طریق استفاده از اکسس پوینت های ارزان قیمت برای ایجاد هات اسپات های اجتماعی، باعث صرفه جویی بسیار در هزینه ها می شود و در نتیجه از هزینه های نصب و نگهداری سخت افزارهای گران قیمت نیز جلوگیری می نماید.

نظارت از راه دور

این موضوع مهم است که از وضعیت اکسس پوینت های خود همیشه آگاه باشید تا از بروز مشکلات شبکه که می تواند عملکرد صحیح دستگاه های وای فای شما را با اشکال روبرو کند، آگاه شوید. با هات اسپات پلاس و از طریق پنل داشبورد پایه ابری ما، این امکان را دارید تا به صورت راه دور و در لحظه همه اکسس پوینت هایی که در یک یا چند نقطه به کار گرفته شده اند را تحت نظر قرار دهید: اگر یکی از اکسس پوینت ها از کار بیفتد، ایمیل هشدار دریافت می نمایید و می توانید وضعیت آن را از طریق وب بررسی کنید.

زمانی که شبکه ای برای یک رستوران ایجاد می نمایید، هات اسپات پلاس می تواند در انتخاب از میان تعداد زیادی از اکسس پوینت ها، به شما کمک کند. بسته به ابعاد محل موردنظر، لازم است دستگاه های مختلفی که توانایی پوشش فضاهای کوچک یا بزرگ همراه با تعداد کاربران کم یا زیاد را دارند، انتخاب شود. موارد ذیل، اکسس پوینت هایی هستند که ما برای استفاده به شما پیشنهاد می دهیم:

اکسس پوینت برای رستوران های کوچک:

Ubiquiti UAP-LR, EnGenius EAP600, TP-Link TL-RE355

اکسس پوینت برای رستوران های بزرگ: 

Ubiquiti UAP-AC-PRO, EnGenius ESR1750, TP-Link AC1750 (Archer C7)

هات اسپات پلاس را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

تیم ما از شنیدن نظرات و پیشنهادات و پاسخ به سوالات شما خوشحال خواهد شد.