بایگانی برای جولای, 2018

ردیوس سرور چگونه کار می کند؟

پروتکل سرویس راه دور احراز هویت کاربر از طریق تماس (ردیوس)، به عنوان یک پروتکل محاسبه ای و احراز هویت دسترسی به سرور توسط شرکت لوینگستون توسعه یافته است. مشخصات ردیوس RFC 2865، RFC 2138  را منسوخ کرده است. همچنین استاندارد محاسباتی RFC 2866، RFC 2139 را منسوخ نموده است.
ارتباط میان سرور دسترسی شبکه (NAS) و سرور ردیوس، برپایه پروتکل دیتاگرام کاربر (UDP) می باشد. در مجموع، پروتکل ردیوس به عنوان یک سرویس بدون ایجاد ارتباط شناخته شده است. مسائل مرتبط با دسترسی سرور، انتقال دوباره و تایم اوت ها به جای پروتکل انتقال، توسط دستگاه های وابسته به ردیوس اجرا می شوند.

ویژگی های ضروری که هات اسپات در رستوران ها، کافه ها و هتل ها باید داشته باشند

آیا قصد دارید که به مشتریان رستورانتان دسترسی رایگان اینترنت هدیه بدهید؟ در این مقاله، ما ویژگی های مناسب هات اسپات وای فای و لیستی از اکسس پوینت های پیشنهادی را به شما معرفی می کنیم تا با استفاده از آنها فعالیت تجاری خود را از طریق ارائه خدمات وای فای در مسیری موفق توسعه دهید.

ارائه وای فای رایگان در رستوران ها استراتژی موفقی برای جذب مشتریان جدید و بهبود فعالیت تجاری می باشد. در حقیقت، دسترسی رایگان به اینترنت در اماکن عمومی مانند کافی شاپ ها، بارها و رستوران ها، سرویسی پرطرفدار میان افراد می باشد: جوانان می توانند به شبکه های اجتماعی دسترسی داشته و با دوستانشان در ارتباط باشند، توریست ها می توانند از امکانات دسترسی به اینترنت رایگان بهره مند شده و از سرویس های رومینگ بین المللی تلفن همراه خود استفاده نکنند، درعین حال بازرگانان نیز می توانند با مشتریان خود در محیطی راحت قرارملاقات بگذارند. فراهم نمودن امکان گشتن رایگان در وب برای مشتریان، به این معناست که آنها مدت زمان طولانی تری در مغازه شما می مانند و بیشتر سفارش می دهند، که شانس بازگشت دوباره آنها برای استفاده از شبکه وای فای رایگان را افزایش می دهد.

سرور ردیوس چیست؟

مفهوم سرور ردیوس

سرور ردیوس یک سرور پیاده سازی کننده شبکه و پروتکل های احراز هویت ردیوس مانند PAP, CHAP, MS-CHAP, PEAP, EAP-TTLS, EAP-TTLS, SIP Digest می باشد.  هات اسپات پلاس، سرورهای مجازی ردیوس مانند SaaS  را ایجاد نموده و به عنوان دستگاهی مجازی کار می کند.

یک سرور ردیوس پروتکل های محاسباتی و احراز هویت ردیوس شامل RFC 2865 و RFC 2866 را پیاده سازی می نماید که موارد ذکر شده پروتکلهای برپایه UDP هستند. در جریان مرحله احراز هویت ردیوس، یک کلاینت (کاربر) شبکه به سرور دسترسی شبکه (NAS) متصل می شود و اعتبار لازم برای احراز هویت (نام کاربری و پسورد) را آماده می کند. سپس NAS از این اعتبار، برای صدور یک درخواست احراز هویت ردیوس، به سرور ردیوس استفاده می کند. سپس سرور ردیوس و NAS پیام های احراز هویت ردیوس را میان هم رد و بدل می کنند.

هات اسپات چیست؟

اتصال بی سیم به اینترنت زمانیکه در منزل یا دفتر کار خود نیستید. هات اسپات های بی سیم، اکسس پوینت ها (نقاط دسترسی) بی سیمی هستند که معمولا در اماکن عمومی وجود داشته و دسترسی به اینترنت برای دستگاه های سیاری چون لپ تاپ یا تلفن های هوشمند را، زمانی که در دفتر کار یا منزلتان نیستید فراهم می آورد. اماکن معمول تحت پوشش (هات اسپات) وای فای شامل کافه ها، کتابخانه ها، فرودگاه ها و هتل ها می باشند. هات اسپات ها این امکان را برای شما فراهم می آورند تا هر کجا که می روید آنلاین باشید، اما برخی نگرانی های امنیتی نیز ایجاد می نمایند.
هات اسپات پلاس را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

تیم ما از شنیدن نظرات و پیشنهادات و پاسخ به سوالات شما خوشحال خواهد شد.